Özgür Özel'den “normalleşme” açıklaması: “Sonuç alamazsak mücadele ederiz” – Son Dakika Siyaset Haberleri

Uşak programı kapsamında partisinin il merkezini ziyaret eden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP'nin 35 yıl sonra kazandığı Uşak belediyesi önünde parti otobüsünden vatandaşlara seslendi.

Özel, şunları söyledi: “Öncelikle sizi ve tüm siyasi partilerden seçilen belediye meclis üyelerini tebrik ediyorum. Size ve grubumuza başarılar diliyorum. İl başkanım, milletvekilimiz, çevre illerden gelenler ve Afyon parti meclis üyemizle buraya geldik. Sizleri birlik ve beraberlik içinde, omuz omuza, Uşak'a hizmet ederken görmekten büyük gurur duyuyorum” dedi.

“BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Uşak'ta edindiği izlenimi aktaran açıklamalarına devam eden Özel, şunları söyledi: “Geçtiğimizde Başkan bana çok kalabalık bir meydan gösterdi, birçok emekli çok sıkışık bir şekilde oturuyordu. Oranın neden böyle olduğunu sorduğumuzda şöyle dediler. Söz verdiğim gibi burada emeklilerin çayı 1 lira, emekliler buraya geliyor.” Burada yaşıyorlar, günlerinin önemli bir kısmını burada geçiriyorlar” dedi. “Bu sadece küçük bir adım. Bunun gibi daha birçok adım atılacak. Şehre dokunan, emeklilerimize dokunan, öğrencilerimiz için yoksulluğu ortadan kaldıran en iyi belediye sosyal uygulamaları burada.” “Babalarının bize emaneti olan vatandaşlarımıza, öğrencilerimize önemli hizmetlerin verileceği bir belediyecilik anlayışını hep birlikte hayata geçireceğiz” dedi.

“Halk CHP'ye verdiği oydan pişman olmayacak”

Özel şunları söyledi:

Özkan Yalım'ın milletvekilimizle birlikte teşkilatımızda çok başarılı çalışmalar yapacağını, Uşak'ın kendisine olan güvenini boşa çıkarmayacağını, beklentilerimizi karşılayacağını, hem partimize hem de kendisine verilen güven ve desteğin çok iyi olacağını biliyorum. Uşak'ta her geçen gün bir gün daha artacak. İnanıyorum. Ona güvenirim. Önümüzdeki dönemde adam kayırma, adam kayırma, hizipçilik olmadan tüm Uşak'a en iyi hizmetlerin verileceği inancındayım. Gelecekte büyük bir başarı öyküsünün yazılmasını da yakından takip edeceğiz. Bizim payımız ne olursa olsun. Avrupa Birliği fonlarının aranması ve Belediyeler Birliği'nin hayata geçireceği projeler konusunda diğer CHP'li belediyelerin katkılarıyla Uşak'a her zaman destek olacağız. Karahanlı, Eşme ve illerimizin belediyeleri için farklı bir durum yok. İnsanlar CHP'ye oy verdiğine pişman olmayacak. Mutlu olacaklar. Olmayanlar ise bir sonraki seçimi sabırsızlıkla bekliyor olacak.

“Hiçbir siyasi vizyona düşmanlığımız yok”

Uşak'ı artık sadece CHP'li bir belediye olarak görmüyoruz. Atatürk'ün Uşak'a “Ordular ilk hedefiniz Akdeniz'dir” dediği, Yunan general Trikupis'in tutuklandığı ve artık milli mücadelenin seyrinin değiştiği bir ülkedeyiz. Bundan sonra Uşak'tan ilk hedefimizin güç olduğunu söylüyoruz. Diyelim ki hiçbir partiye, hiçbir partiliye, hiçbir siyasi görüşe düşmanlığımız yok. Herkesi dost, kardeş olarak tanıyoruz. İlk hedefimiz Atatürk'ün partisini iktidara getirmektir. Hep birlikte çalışmaya başlayalım.

“UŞAK’I TÜRKİYE’NİN AYDINLIK YÜZÜ OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ”

Artık bu güzel şehir, Tarhanasından kültür varlıklarına kadar Türkiye'nin her yönüyle tanıtılacak, Türkiye'den ve dünyadan turist çekecek, Uşak'ı göçmen vermek yerine göçmen alan bir yer haline getirecek, elektrik sağlayacak. sokakları ilk kez aydınlanan kasabanın ilk şeker fabrikasına. Sokakları aydınlanan Uşak'ı Türkiye'nin aydınlık yüzü yapmak için hep birlikte çalışacağız. Hepinize güveniyoruz ve inanıyoruz. İyi şanslar ve iyi şanslar.”

USAK BELEDİYE BAŞKANI YALIM: “OMUZUMUZDAKİ YÜKÜN FARKINDAYIZ”

Uşak Belediye Başkanı Özkan Yalım şunları söyledi:

“Bugün, 35 yıl sonra değerli Uşak Belediye Başkanımızı ağırlamanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın üç dönem boyunca bizlere gösterdiği bilgiler ve öğrettiği her şeyle göreve geldiğimiz tarihten itibaren çalışmalarımıza başladık. 31 Mart'ta partimizin Meclisi'nin onayıyla belediye başkan adaylarımızı belirledik. 1953'ün en tarihi farkıyla seçimleri kazandık. Bu ağır yükün bilincindeyiz, il başkanımız, milletvekilimiz ile birlikte üzerimize düşen sorumluluğu çok iyi hissediyoruz. Değerli meslektaşlarımız, “Sevgili başkanımızın liderliğinde yer aldığımız tüm projeler için gerekli çalışmaları yapacağız. Bir sonraki genel seçimlere kadar yorulmadan çalışacağız ve Uşak'ın genel seçimlerindeki başarısını taçlandıracağız. en az iki milletvekilini hak ediyor.”

“BU OYUNU OYNAMAYACAĞIZ”

31 Mart yerel yönetim seçimleri sonrasında Uşak'ın da CHP renklerine katıldığını hatırlatan Özel, seçim sürecine destek veren herkese şükranlarını sundu.

Herkesi kucaklamaya devam edeceklerini belirten Özel, şöyle konuştu: “Bu süreçte birileri 31 Mart'tan sonra bambaşka tartışmalar açarak gündemi bambaşka yerlere kaydırmak istiyor. Seçim döneminde bu vatandaşın gündeminde ne varsa, benim gündemimde de bu vatandaşın gündeminde ne var?” Yoksa gündemimde bile yok.” dedi.

Eğitimde müfredat değişikliğinin geniş katılımla yapılması gerektiğini ve eğitim sisteminde genel bir memnuniyetsizlik bulunduğunu savunan Özel, eğitimdeki bu sorunların 19 Mayıs'tan bir gün önce öğretmenlerin katılımıyla İstanbul Saraçhane'de dile getirileceğini söyledi. Kare.

“NORMALLEŞME DİYEYORUZ”

CHP Genel Başkanı Özel sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bazıları 'CHP, normalleşme' diyor. Evet, 'normalleşme' diyoruz. Biz 'yumuşama' demiyoruz, 'normalleşme' diyoruz. Emekli maaşı düşükse normal demektir. 'Arttıralım', 'Asgari ücreti artıralım'. 'Staj' “Mağdurların sorununu birlikte çözelim. Emekli astsubay ve uzman çavuş konusunu görüşmek ve müzakere etmek benim görevimdir. Elbette yapacağım ama müzakerelerden sonuç alamazsak o zaman savaşırız.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir