Borusan Otomotiv Motorsport GT4 Avrupa serisi ilk etap yarışlarını tamamladı – SPORT

Borusan Otomotiv Motorsport (BOM), bu yıl yedinci kez aralıksız takip ettiği GT4 Avrupa Serisi'nin ilk etap yarışlarını tamamladı.

Hafta sonu düzenlenen her iki yarışta da Rookie Cup'ı BOM sürücülerinden Pedro Ebrahim kazandı. Circuit Paul Ricard'da düzenlenen ilk yarışlarda BOM, takımlar kategorisinde 6'ncı, sürücüler kategorisinde ise 7'nci oldu.

6 Nisan Cumartesi günü serinin ilk etabının ilk yarışında 12 kapı numaralı BMW M4 GT4 ile yarışan Berkay Besler ve Gabriele Piana ikilisi, yarışı GT4 Avrupa Serisi Gümüş kategorisinde 6. sırada tamamladı. 11 numaralı araçta yarışan Yağız Gedik ve Pedro Ebrahim, yarışmanın ilk gününü 10. sırada tamamladı.

İlk ayağın ikinci günü olan 7 Nisan'da BOM pilotları Berkay Besler ve Gabriele Piana, yarışın hemen başında rakiplerine temas ederek 12 numaralı araçta spin atarak son sıraya düştüler. Buna rağmen pes etmeyip sınırları zorlayan ikili, 41 başarılı geçiş yaparak yarışı 6. sırada tamamlayarak mükemmel bir başarıya imza attı. Yarışa 30. sıradan başlayan Yağız Gedik ve Pedro Ebrahim ikilisi üstün performanslarıyla damalı bayrağı 10. sırada geçti ancak aldıkları 10 saniyelik ceza nedeniyle 13. sırada yer aldılar.

GT4 Avrupa Serisinin ikinci turu 17-19 Mayıs tarihleri ​​arasında İtalya'nın Misano pistinde gerçekleşecek.

Borusan Otomotiv'in ana sponsorluğunda yarışan Borusan Otomotiv Motorsport'un diğer sponsorları ise Shell, Borusan Lojistik, Borçelik, Gedik Piliç, Borusan Oto, Supsan ve Glasurit'tir.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir