Yerel seçim sonrası ilk kabine toplantısı! Cumhurbaşkanı Erdoğan alınan kararları açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın başkanlığını Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantıda ekonomik gelişmeler, enflasyonla mücadele çabaları, İran-İsrail krizi ve Rusya-Ukrayna savaşına ilişkin gelişmeler ele alındı. Toplantının ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan bir açıklama yapıyor.

İşte Erdoğan'ın açıklamasından öne çıkanlar:

Yollarımızın kalitesi ve emniyet birimlerimizin aldığı tedbirler sayesinde bu yılı geçmiş yıllara göre daha az kazayla atlattık. 9 gün süren tatilde Osmangazi Köprüsü'nden 941 binin üzerinde araç geçerken, 2 milyon 213 bin kişi de İstanbul Havalimanı'na gitti. Pazar günü Antalya Havalimanımız 2024 yılının en yüksek rakamına ulaştı. 1 milyon çalışanımız YHT ile seyahat etti.

Bayramın 3. gününde yaşanan teleferik faciası hepimizi sarstı.

“MUHALEFETİN SORUMLULARI KORUMA ÇALIŞMASI VAZGEÇİLMEZ DEĞİLDİR”

Kurtarma operasyonlarını büyük bir özveriyle sürdüren 2.200 personelin her birine teşekkür ediyorum. 174 kişinin tamamı kurtarıldı. Olayın sorumluları yargılanıyor. 5 kişi tutuklanırken, 8 şüpheli ise adli kontrole tabi tutuldu. Muhalefetin sorumluları koruma çabaları gözden kaçmadı.

Olayın ilk andan itibaren ana muhalefetin olayı sulandırmaya yönelik çabaları gözden kaçmadı. Aynı vicdansızlığı Beşiktaş yangınında da gösterdik. Hiç kimse siyasi kimliğine sahip çıkarak sorumluları adaletten koruyamaz.

Hak, hukuk ve adalet adına Van'a koşanlar, Beşiktaş'ta iş yerinde hayatını kaybedenler için herhangi bir adım atmadı.

Adaletin sorumlularından kimse kaçamaz. Hem Antalya'da hem de Beşiktaş'ta faillerin yargı önünde hesap vermesi için üzerimize düşeni yapacağız. Benzer acıların bir daha yaşanmaması için tedbir ve denetimlerimizi yoğunlaştıracağız. Hayatını kaybeden vatandaşlarıma başsağlığı diliyorum.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
    Tunceli'de şüpheli ölüm! "Dengemi kaybedince balkondan düştüm ve yerde başka birini gördüm." Tunceli'de şüpheli ölüm! “Dengemi kaybedince balkondan düştüm ve yerde bir kişinin daha olduğunu gördüm.”
CHP'li milletvekili sayısı değiştiCHP'li milletvekili sayısı değişti
Gözler İran ve İsrail'de!  Dikkat çeken gelişme: ABD'li yetkililer süre tanıdıGözler İran ve İsrail'de! Dikkat çeken gelişme: ABD'li yetkililer süre tanıdı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir