Uyarı: Ölümcül Bakteri Uyarısı! “Vampir gibi” insan kanıyla besleniyor

Kan enfeksiyonlarının oluşumunu inceleyen Washington Eyalet Üniversitesi'ndeki (WSU) bilim insanları, bazı ölümcül bakterilerin insan kanında bir kimyasala dönüşerek oradan beslendiğini ortaya çıkardı.

Araştırma lideri Siena Glenn, gıda kaynaklı salmonella, escherichia coli ve citrobacter koseri adlı üç ölümcül bakterinin insan kanını hedef aldığına dikkat çekerek, “bakteriyel vampirlik” sergileyen bu tek hücreli mikroorganizmaların insan kanına “vampir gibi” yöneldiğini söyledi.

Özellikle bağırsak hastalığı olan kişilerde bakterilerin sindirim sistemindeki kesikler yoluyla kan dolaşımına girebildiğini kaydeden Glenn, insan kanındaki maddeyi 1 dakika gibi kısa bir sürede tespit edebildiklerini söyledi.

Germinal Kovid virüsü

Glenn, bakterilerin kan kaynaklarına nasıl ulaştığını öğrendikten sonra uygun ilaçların geliştirilebileceğini ve bu ilaçlarla özellikle kan enfeksiyonu riski taşıyan kişilerin daha sağlıklı olabileceğini söyledi.

İlgili araştırmanın sonuçları “eLife” bilimsel dergisinde yayımlandı.

(AA)

Mynet Youtube
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Tarlasında altın dolu bir kavanoz buldu!  Bakın daha önce ne oldu: Bütün akşam telefonlarımız susmuştu.Tarlasında altın dolu bir kavanoz buldu! Bakın daha önce ne oldu: Bütün akşam telefonlarımız susmuştu.
Hepsini denizden toplayıp üretiyor. Hepsini denizden toplayıp üretiyor. “Talep artınca satışa başladık”
Cumhurbaşkanı Başdanışmanı açıkladı!  %50+1 mesaj.Cumhurbaşkanı Başdanışmanı açıkladı! %50+1 mesaj.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir