Tahkim Kurulu'ndan F.Bahçe için yeni karar!Fenerbahçe

Hakem heyeti, Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat'ın Adana Demirspor karşılaşmasında oynayabileceğini, penaltının verilip verilmeyeceğinin daha sonra inceleneceğini duyurdu.

İşte yapılan açıklama;

TFF Tahkim Kurulu, gündemdeki konuyu 3 Nisan gün (23) numaralı toplantısında inceledi ve şu kararı aldı.

E.2024/183 – K.2024/174

Fenerbahçe Futbol A.Ş'nin itirazı incelendi. PFDK'nın oyuncuları Jayden Quinn Oosterwolde ve İrfan Can Eğribayat hakkında 03.04.2024 tarihli kısa kararına. PFDK'nın saat 14.30 sıralarında kısa kararını açıkladığı Fenerbahçe A.Ş., itirazlara konu oldu. Fenerbahçe A.Ş.'nin saat 15.41'de Tahkim Kurulu'na sunduğu taleple; bugün (04.03.2024) saat 20.30'da. – Yukatel Adana Demirspor A.Ş. Müsabakanın varlığı ve futbolcuların 1 resmi müsabakaya alınmaması nedeniyle acil toplantı talep edildiği kaydedildi.

Temyiz bildiriminde ayrıntılı bir itiraz bildiriminin daha sonra sunulacağı belirtiliyordu; Ardından saat 16.41'de sunulan itiraz dilekçesinde PFDK'nın gerekçeli kararının henüz taraflara ulaşmadığı ve bu konunun adil savunma hakkını ihlal edeceği belirtildi. F.Bahçe A.Ş. – Yukatel Adana Demirspor A.Ş. Yarışma dikkate alındığında, bu yarışma ile iki oyuncuya verilecek cezaların infazının gerçekleştirileceği ve telafisi mümkün olmayan zararlara yol açacağı görülmüş olup, Sanatın 20. maddesi uyarınca itirazın derhal engellenmesi talep edilmiştir. TFF Tahkim Kurulu'nun yaptırımın infazına ilişkin talimatı. Yapılan müzakere sonucunda;

Bahsi geçen müsabaka dönemi ile Konseyimize talepte bulunulduğu tarih arasındaki süre, oyunculara uygulanan yaptırımların 1 resmi müsabakadan ihraçtan ibaret olması, yaptırımın o müsabakanın oynanması suretiyle gerçekleştirileceği ve PFDK'nın gerekçeli kararının henüz Tahkim Kurulu'na ve ilgililere iletilmemiş olması haklıdır. Mevcut olmayan Tahkim Heyetinin gerekçeli kararının incelendiği ve hukuka uygun olmadığı dikkate alındığında PFDK'nın gerekçeli kararı Konseyimize ulaştıktan ve talepte bulunan Kulübün gerekçeli karara karşı ayrıntılı itirazlarını sunduktan sonra, esasa ilişkin karar verilinceye kadar Tahkim Heyeti'nin 20. Talimatı uygulanacaktır. dosya. Maddesi uyarınca uygulamasının durdurulmasına karar verilmiştir.

Karar verilmiş.

TFF Tahkim Paneli

Bu kararın sonuçları resmi düzeltmelere tabi olabilir.
Yerel seçimler 2024ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
F.Bahçe, Galatasaray maçını U19 takımıyla oynamaya karar verdi!F.Bahçe, Galatasaray maçını U19 takımıyla oynamaya karar verdi!
Mesut Özil bu sefer biraz fazla ileri gitti!Mesut Özil bu sefer biraz fazla ileri gitti!

Arda Turan tarih yazma şansını gelecek haftaya bıraktı!Arda Turan tarih yazma şansını gelecek haftaya bıraktı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir