Sezai Karakoç yaya üst geçidi inşaatına başlandı – GÜNDEM

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Türk edebiyat ve fikir dünyamızın yol göstericisi Sezai Karakoç'un adını taşıyacak yaya üst geçidi inşa ediyor.

Bu kapsamda Gölcük Deniz Kuvvetleri ekipleri Sezai Karakoç, mahallede D-130 karayolu üzerinde yaya üst geçidi inşaatına başladı. Gölcük denizcilik bölgesinde yaşayan halkın D-130 karayolunu daha güvenli geçebilmesi amacıyla inşa edilen çelik yapı; Yayaların rahat, güvenli ve engelsiz ulaşımını sağlayacak.

72 TON ÇELİK KULLANILACAK

Gölcük D-130 karayoluna üst geçit yapılacak Türk edebiyatı ve fikir dünyamızın kuzey yıldızı Sezai Karakoç aday gösterilecek. Yapılacak üst geçit, Marina Mahallesi'ni Topçular Mahallesi'ne bağlayacak ve yayaların güvenli bir şekilde karşıdan karşıya geçmesine olanak sağlayacak. Çelik köprü için 1.750 metreküp kazı yapılacak. Çalışmalar kapsamında 1.120 metreküp C30 beton, 93 ton donatı, 72 ton çelik, 2 adet asansör ve güvenli geçiş için kameralar kurulacak. Çalışmalar sırasında üst geçitten etkilenen elektrik hatları ile askeri binanın demir direği taşınacak.

Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir