Şeriatı paylaşmak büyük olaydı! Avukat Feyza Altun hakkında karar çıktı

Sosyal medya paylaşımları nedeniyle hakkında soruşturma başlatılan avukat Feyza Altun'un mahkumiyeti açıklandı.

Beykoz Başsavcılığı, avukat Feyza Altun hakkında sosyal medya platformunda paylaştığı yorum nedeniyle soruşturma başlattı. Beykoz 5. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya sanık Feyza Altun ve tarafların avukatları katıldı.

“GERÇEKTEN SUÇ İŞLEYEN YERLEŞİMCİLER…”

Sanık Feyza Altun, şunları söyledi: “14 yıldır avukatlık yapıyorum, şeriat Türkiye'de korunan bir değer değil. Kaza günü sosyal paylaşım sitesi X'te kayıtlı kullanıcı hesabımdan Farsça bir şiir paylaşmıştım. Bu paylaşımın ardından tanımadığım biri “Lanet olsun Feyza, şeriat saldırısına mı uğruyorsun?” diye bir paylaşım yaptı.

Daha sonra suçlama konusunu tweetledim. Bu tweetin yanlış anlaşılabileceğini anlayınca 5-10 dakika sonra sildim. Suç işleyenler aslında bu tweeti yayan, gündeme getirenlerdir. Türkiye'de şeriatı kabul edemem, Türkiye laik bir devlettir, şeriat kafa kesen bir hükümettir. Ben böyle bir hükümet istemiyorum. Din ve vicdan özgürlüğüyle hiçbir sorunum yok. “Beraat edilmesini talep ediyorum” dedi.

feyza altun 2

SAVCI 3 YIL İSTEDİ

Savcı, mütalaasına göre Feyza Altun'un 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını istedi.

9 AY GÖZALTI

Mahkeme, Feyza Altun'un “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan 9 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Ayrıca Feyza Altun'un işlediği suçtan pişmanlık duymaması nedeniyle mahkeme indirim uygulamadı.

(İHA)Bu içerik Öznur Yaslı İkier tarafından yayınlanmıştır.

ekran penceresi
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Günlerce yoğun bakımda kaldı!  Taburcu oldu ama... Yemek yiyemiyor, mamayla besleniyor.Günlerce yoğun bakımda kaldı! Taburcu oldu ama… Yemek yiyemiyor, mamayla besleniyor.
Kızı paylaştı!  Bu kare çok sayıda beğeni aldıKızı paylaştı! Bu kare çok sayıda beğeni aldı
Elbisesinde dikiş bile yok... Bakan bir daha baktı!Elbisesinde dikiş bile yok… Bakan bir daha baktı!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir