OneDrive'ı Durdurma: OneDrive nasıl kapatılır?

OneDrive, Microsoft tarafından oluşturulan ve Microsoft hesabı olan herkesin kullanabileceği bir bulut veri depolama sistemidir. OneDrive sistemi, tüm Microsoft hesabı kullanıcılarına belirli miktarda depolama alanını ücretsiz olarak sağlar. Bu hizmet sayesinde kullanıcılar, dosya ve belgelerini bulut sistemine kolayca yedekleyebilir ve bunlara platform üzerinden, internet bağlantısı, bilgisayar veya diğer cihazları kullanarak istedikleri zaman erişebilirler. Günümüzde Xbox One, Windows 8, Windows 8.1, Windows 10 ve Windows 11 kullanıcıları artık isterlerse OneDrive'a özel seçeneklerle otomatik yedekleme yapabilmektedir. Ancak bu otomatik yedeklemeyi devre dışı bırakmak isteyen kullanıcılar da var.

OneDrive nasıl kapatılır?

OneDrive, Microsoft tarafından geliştirilen bulut tabanlı bir dosya depolama ve paylaşım hizmetidir. Dosyaları ve belgeleri otomatik olarak saklayarak verilerinizi güvende tutar, böylece isterseniz onlara erişebilirsiniz. Ancak otomatik OneDrive yedeklemesini kapatmanız istenebilir. OneDrive nasıl kapatılır sorusunun cevabı şudur; Uygulama bilgisayarınızdan veya mobil cihazınızdan silinebilir, OneDrive bilgisayar uygulamalarınızdan kaldırılabilir ve yerleşik işlevselliği sonlandırılabilir. Ancak Microsoft hesabına giriş yaptığınızda kişiye özel tanımlanan ücretsiz OneDrive hizmetini iptal etmeniz mümkün değildir.

OneDrive'ı kapatmak için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekir:

OneDrive Ayarlarına gidin: Windows görev çubuğundaki OneDrive simgesine sağ tıklayın ve “Ayarlar” bölümüne gidin.
Yedekleme bölümüne girin: OneDrive Ayarları sayfasında “Senkronizasyon ve Yedekleme” sekmesine tıklayın.
Yedekleme devre dışı: “Önemli Klasörler” bölümündeki “Yedeklemeleri Yönet” düğmesini tıklayın. “OneDrive'a Yedekle” bölümü temizlenir.
Değişiklikler kaydedildi: Yaptığınız değişiklikleri kaydetmek için “Tamam” butonuna tıklayın.

OneDrive'ı kaldırma

OneDrive'ı devre dışı bırakma özelliğine ek olarak programı bilgisayarınızdan tamamen kaldırabilirsiniz. Bu işlem için;

  • Başlat düğmesine tıklıyorsunuz.
  • Arama kutusuna “Program” yazın ve sıralanan listedeki Program ekle veya kaldır bölümüne gidin.
  • Uygulamalar ve Özellikler bölümünde Microsoft OneDrive seçilir.
  • Daha sonra Kaldır'ı tıklayın.
  • Parola veya yönetici parolası istenirse parolayı yazar veya onaylarsınız.
ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Çok nadirdirler; gün ışığında dışarı çıkamazlar!Çok nadirdirler; gün ışığında dışarı çıkamazlar!
Yangın felaketi!  3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti, 5 yaşındaki kardeşi ise ağır yaralandıYangın felaketi! 3 yaşındaki çocuk hayatını kaybetti, 5 yaşındaki kardeşi ise ağır yaralandı
Yoğun bakımdaki 63 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulundu!  İyi davranış için indirim alınYoğun bakımdaki 63 yaşındaki kadına cinsel saldırıda bulundu! İyi davranış için indirim alın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir