Müzik festivali için geri sayım başladı: Klasik müziğin yıldızları İstanbul Müzik Festivali'nde sahne alacak! – Kültür ve sanata dair son dakika haberleri

İstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından düzenlenen “52.İstanbul Müzik Festivali”, 21 Mayıs-12 Haziran Arasında gerçekleşecektir. Festivalde dünyanın dört bir yanından ünlü orkestralar ve önemli solistler sahne alacak. İşte festivalde yer alacak önemli isimler ve konserler…

Maria Joao Pires

ünlü piyanist Maria Joao Pires31 Mayıs'ta Festival Strings Lucerne eşliğinde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Merkezi'nde sahneye çıkacak. Beethoven'ın Piyano konçertosunu seslendirecek Pires de hazır bulunacak Beethoven'ın Pastoral Senfonisi Görmek Yaz Pastoralleri, Arthur Honegger Ayrıca çalışmalarını da icra edecek.

Khatia Buniatishvili

Klasik müziğin pop yıldızı olarak nitelendirilen Khatia Buniatishvili, 1 Haziran'da İş Kule Salonu'nda “Labirent” “Repertuarınızda” başlıklı bir konser verecek. Erik Satie, Frederic Chopin, Johann Sebastian Bach, Franz Schubert ve Franz Liszt Bu gibi bestecilerin eserleri sunulacak.

İstanbul Borusan Filarmoni Orkestrası

2 Haziran'da Atatürk Kültür Merkezi'nde (AKM)Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası “Mozart'ın Ağıtı” konseriyle müzikseverlerle buluşacak.

Budapeşte Festival Orkestrası ve Francesco Piemontesi

“Gramofon” dergisi dünyanın en iyi 10 orkestrası arasında yer alıyor. Budapeşte Festival Orkestrası, 3 Haziran'da AKM sahneye çıkacak. Orkestra, şef Ivan Fischer önemli piyanistlerin yönetiminde Francesco Piemontesi eşliğinde kaydeden Johannes Brahms çalışmalarını gerçekleştirecek.

Franz Liszt ve Istvan Vardai Oda Orkestrası – Gülsin Onay

Çellist Istvan Vardai ve piyanist Gülsin Onay ile Franz Liszt Oda Orkestrası, 6 Haziran'da İş Kuleleri odasında Unutulmaz bir performans sergileyecek.

Tekfen Filarmoni Orkestrası ve Edgar Moreau

Tekfen Filarmoni Orkestrası, solist Edgar Moreau 9 Haziran'da beraberinde AKM İzleyicilere unutulmaz anlar yaşatacak.

Asya Fateyeva ve Lautten şirketi

saksafoncu Asya Fateeva ve barok müzik toplulukları Lautten şirketi, “Zaman Yolculuğu” ve “Dans Eden Kraliçe” 12 Haziran'da projeleriyle AKM dünya prömiyerini gerçekleştirecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir