Kate Middleton, kanser teşhisinden bu yana ilk kez Kral'ın Doğum Günü geçit törenine katılacak

Bu haberin orijinal dili İngilizce idi.

Mart ayından bu yana kanser tedavisi gören Galler Prensesi, tedavisinde ilerleme kaydettiğini belirterek, ilk kez Kral III. Charles'ın doğum günü geçit töreninde halkın önüne çıkacağını duyurdu.

REKLAM

İngiltere tahtının varisi Galler Prensi William'ın eşi Prenses Kate Middleton, kanser teşhisinden bu yana ilk kez kamuoyu önüne çıkmaya hazırlanıyor.

Galler Prensesi, dün akşam sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, mart ayından bu yana devam eden tedavisinde “iyi ilerleme kaydettiğini” ve bugün Kral III. Charles'ın doğum günü törenine katılmayı planladığını söyledi.

Mart ayında kanser nedeniyle kemoterapi gördüğünü açıklayan 42 yaşındaki prenses, bu yıl halka açık hiçbir etkinliğe katılmadı. Kate Middleton'un yokluğuyla dikkat çeken sosyal medya paylaşımları birçok komplo teorisinin ortaya çıkmasına neden oldu.

Kate, paylaşımında “İyi bir ilerleme kaydediyorum ama kemoterapi gören herkesin bildiği gibi iyi günler de var, kötü günler de var” dedi ve tedavisinin birkaç ay daha süreceğini ekledi.

Kate, “Bu hafta sonu ailemle birlikte Kral'ın Doğum Günü Geçit Törenine katılmayı sabırsızlıkla bekliyorum ve yaz boyunca bazı halka açık etkinliklere katılmayı umuyorum” dedi ve henüz ormandan çıkmadığını bildiğini belirtti.

Bu duyuru önemli bir dönüm noktasını temsil etse de Kate için tam zamanlı kamu görevlerine dönüş anlamına gelmiyor.

Saray, Kate'in bu hafta başında Windsor'da çekilmiş, onu bir ağacın yanında kot pantolon ve blazer giyerken gösteren yeni bir fotoğrafını yayınladı.

Buckingham Sarayı, Kral'ın, Kate'in, Kral'ın Doğum Günü Geçit Töreni olarak da bilinen Renklerin Birleştirilmesi'ne katılmasından “memnun” olduğunu söyledi.

Kate ve William, çocukları Prens George (10), Prenses Charlotte (9) ve Prens Louis (6) ile birlikte, Haziran ayında Kral'ın resmi doğum gününü kutlamak için her yıl düzenlenen askeri geçit törenine katılacak. Tören alanına yakın bir binanın törene sahne olması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir