İtalya Savunma Bakanı Crosetto hastaneye kaldırıldı

İtalyan basınında yer alan haberlerde, Cumhurbaşkanı Sergio Mattarella başkanlığındaki Yüksek Savunma Konseyi'nin ülkenin iç ve dış güvenliğine ve uluslararası kamuoyuna yönelik risklerin ele alındığı toplantısında Savunma Bakanı Guido Crosetto'nun rahatsızlandığını okuduk. gelişmeler.

Crosetto'nun kendisini iyi hissetmemesi nedeniyle toplantıyı yarıda kestiğini ve ambulansla hastaneye kaldırıldığını bildiririz.

Haberin basına yansımasının ardından siyasiler sosyal medya hesaplarından Crosetto'ya geçmiş olsun dileklerinde bulunan paylaşımlarda bulundu.

Crosetto da Şubat ayında hastaneye kaldırılmıştı.

Başbakan Yardımcısı ve Altyapı ve Ulaştırma Bakanı Matteo Salvini, “Haydi Guido. En kısa zamanda sizi bekliyor olacağız” dedi. Açıklamayı aktaran muhalefet partisi Action (Az) lideri Carlo Calenda da Crosetto'nun bir an önce iyileşmesini diledi.

Crosetto, şiddetli göğüs ağrısı şikayetiyle Şubat ayında başkent Roma'daki San Carlo di Nancy hastanesine kaldırılmıştı.

25 Eylül 2022 seçimlerinde lider parti olarak ortaya çıkan aşırı sağ Fratelli d'Italia (FdI) partisinin kurucularından Guido Crosetto, kurulan sağ koalisyon hükümetinde Savunma Bakanı görevini yürütüyor. 25 Eylül 2022. 22 Ekim 2022, Başbakan Giorgia Meloni liderliğinde.

Crosetto'nun geçmişte kalp sorunları yaşadığı biliniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir