İstanbul anketi sonuçlarının ardından tepkilerle karşılaştı! Hakan Bayrakçı seçim sonuçlarını bir kez daha açıkladı

Türkiye günlerdir 31 Mart seçimlerine odaklanmıştı. Seçim yaklaşırken anket şirketlerinin yaptığı anketlerin sonuçları da yakından takip edildi. Hakan Bayrakçı'nın şirketi SONAR Araştırma'nın 14 Mayıs seçimlerinde doğru sonuçlar veren anketi özellikle merak konusu oldu.

İSTANBUL İNCELEMESİ SONUÇLARINI PAYLAŞTI

Bayrakçı, seçimlere iki gün kala anketlerini sosyal medyada paylaştı. Ankette, mevcut İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı (İBB) Ekrem İmamoğlu'nun yüzde 47,3 ile birinci sırada yer aldığı, en yakın rakibi AK Partili Murat Kurum'un ise yüzde 40,4 oy aldığı belirtildi.

TEPKİLER YAŞANDI

Anketin ardından Bayrakçı'ya tepkiler geldi. Bayrakçı, sosyal medyada paylaştığı mesajında, “İstanbul'da yaptığımız ankete aldığımız tepkiler” dedi ve şu ifadeleri kullandı:

(BAZI) AK PARTİ PARTİLERİ:

“İşleme”
“Satılmış”
“Yalancı”

(BAZI) CHP'li üyeler:

“İşleme”
“Satılmış”
“Böylece rahatlayabilirsin”

BİR ATASÖZÜ:

“Dürüst olmaktan korkmayın! En çok kaybedeceğiniz yanlış insanlar olacaktır.

SEÇİMLERİ YENİDEN BİLİYORDU

31 Mart seçimlerinin resmi olmayan sonuçlarına göre İstanbul seçimlerini yüzde 50 oyla Ekrem İmamoğlu kazandı. Bayrakçı, seçim sonuçlarıyla birlikte 14 Mayıs sonrası seçimleri bir kez daha öğrenmiş oldu.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
AK Parti kalelerini kaybetti!  İlki 2004'ten sonra Kilis'te, 1992'den sonra da Konya'daAK Parti kalelerini kaybetti! İlki 2004'ten sonra Kilis'te, 1992'den sonra da Konya'da
Zenginliğiyle anılan Turgut Altınok, Ankara'da Mansur Yavaş'la tarihi bir fark yaşadı!Zenginliğiyle anılan Turgut Altınok, Ankara'da Mansur Yavaş'la tarihi bir fark yaşadı!
CHP lideri Özgür Özel'den seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklamaCHP lideri Özgür Özel'den seçim sonuçlarına ilişkin ilk açıklama

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir