Gözler Mısır'da! Hamas'tan ateşkes açıklaması

İsrail'in Gazze Şeridi'ndeki saldırıları hız kesmeden devam ederken Mısır'da ateşkes görüşmeleri sürüyor. İsrail ile Hamas arasında başkent Kahire'de yürütülen esir değişimi ve ateşkes anlaşmasına ilişkin müzakerelerin sonuç verip vermeyeceği merakla izleniyor. Adı açıklanmayan bir Hamas yetkilisi, müzakerelere ilişkin yaptığı açıklamada şunları söyledi: “İsrail, saldırıların devamında ısrar ederek bir anlaşmayı engelliyor. “Siyonist varlık mahkumlarını kurtarmak için bir anlaşma arıyor ancak bunu saldırının sona ermesiyle ilişkilendirmiyor” dedi.

ateşkes ilanı

Fransız AFP ajansına konuşan yetkili, Hamas'ın “Gazze'ye yönelik saldırıların durdurulmasını açıkça sağlamayan bir anlaşmayı asla kabul etmeyeceğinin” altını çizdi. İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'yu anlaşmanın önündeki en büyük engel olmakla suçlayan Hamas yetkilisi, “Elimizdeki bilgiler, Netanyahu'nun kişisel nedenlerle anlaşmaya varılmasını engellediğini doğruluyor.”

Kaynak: İHABu içerik Recep Demircan tarafından yayınlanmıştır.

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Cem Garipoğlu'nun cezaevindeki son dakikaları ortaya çıktı!  Vaizlerle yapılan telefon görüşmeleri, intihar ettiği çantayla ilgili şaşırtıcı detaylar...Cem Garipoğlu'nun cezaevindeki son dakikaları ortaya çıktı! Vaizlerle yapılan telefon görüşmeleri, intihar ettiği çantayla ilgili şaşırtıcı detaylar…
Yüksek miktarda döviz ve TL ile yakalandılar!Yüksek miktarda döviz ve TL ile yakalandılar!
Tutuklandık!  Bunlar arasında fenomenin adı da var Tutuklandık! Bunların arasında “Basel” fenomeninin adı da var

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir