Ev sahipleri kira depozito sigortasıyla rahatladı – EKONOMİ

Kapsamlı kira garantisi sigortası artık ev sahiplerinin karşılaştığı tahsilat risklerini üstlenecek ve hukuki işlemlerde tam destek sağlayacak. Ayrıca tüm yasal ve mahkeme masraflarını da karşılayacaktır.
Prive Sigorta A.Ş.'nin yenilikçi ve kapsamlı sigortacılık anlayışıyla sektöre yeni bir ürün kazandırıldı. Böyle bir ürüne olan talep, sigorta piyasasında ve ev sahibi dünyasında uzun süredir mevcuttur. Kira mevduat sigortası ile ev sahiplerinin kira gelirleri sigortalanır. Kiracının kiraladığı ev için ödemesi gereken kira bedeli sigorta kapsamında karşılanacaktır. Kira sözleşmesi yapmadan önce sigorta talebinde bulunan ev sahipleri için kiracı risk analizi yaparak kiracıyı poliçe kapsamına almak mümkündür. Bu durumda kiracının Findeks puanı esastır. Sigorta şirketi, onaylı kiracılara kefil olarak hareket eder. Kiranın geç ödenmesi durumunda, hukuk bürosu tarafından yapılan hatırlatma çağrılarının yanı sıra, ev sahibi adına kiracıya hatırlatma mesajları gönderilmektedir. Yapılan ihtarlara rağmen kiranın tahsil edilememesi durumunda yasal işlem başlatılır. İkaz sonrası hukuki süreç sonuçlandıktan sonra sigorta şirketi, ödenmeyen kira bedelini, ilk vadesi geçmiş ödemenin sigorta şirketine bildirilmesinden itibaren yaklaşık 45 ila 60 gün içerisinde öder. Daha sonra 12 aya kadar kiralama yaparsınız; Kiracı düzenli ödeme yapana veya tahliye edilene kadar aylık olarak ev sahibinin hesabına yatırılır. Kira geliri garanti altına alındığı gibi, tüm süreç boyunca mahkeme ve avukatlık masrafları da ev sahibinin cebinden çıkmıyor. Bu masraflar sigorta şirketinin teminat kapsamına dahildir. Siyasetin sunduğu fırsatlar bununla bitmiyor. Poliçede depozito garantisi de yer alıyor. Ev kiraladığınızda ev sahibine nakit depozito ödemenize gerek yoktur. Çünkü sigorta şirketi kiracıya kefil olarak poliçeye depozito garantisi eklemiştir.
Kiracının yükümlülükleri kapsamında depozito garantisinin kullanılmasının gerekli olduğu hallerde; Ev sahibi, sigorta şirketinden bir sigorta eksperi ile iletişime geçerek kiracının evde neden olduğu hasarın tespit edilmesini sağlayabilir. Böylece ev sahibi ile kiracı arasındaki anlaşmazlıklar daha kolay çözümlenir. Kiracının ekspertiz sonucu tespit edilen eksiklik veya hasarları ödememesi halinde sigorta şirketi bu tutarı ev sahibine öder ve yasal olarak ev sahibinin yerine geçerek kiracıdan tahsil eder. Bu durum kiracılara da avantaj sağlıyor. Taşınma sırasında zaten karşı karşıya kaldıkları sayısız masrafa ek olarak, iki kira tutarında nakit depozito garantisi vermek zorunda değiller. Kiracılara sağlanan bir diğer fayda ise; Kira sözleşmesine kefil arama derdinden kurtuluyorlar. Poliçe kiralık konaklama için ödenecek kirayı kapsar. Yasal ücretler dahil. Aynı zamanda depozito garantisi de içerir. Şimdilik sadece yeni kiralama işlemleri için geçerlidir. Yakın zamanda mevcut kiracılara güvenlik sağlanması da planlar arasında yer alıyor.
Poliçeler 12 ay süreyle düzenlenir. Ancak poliçenin herhangi bir ayında ücretin ödenmemesi durumunda teminat başlar ve poliçenin bitiş tarihi aşılmış olsa dahi o tarihten itibaren 12 ay süreyle tazminat ödenir. Bu, ev sahiplerine büyük bir garanti sunuyor. Politika tüm ev sahipleri için geçerlidir. Prive Sigorta A.Ş. MasterTürk ile yapılan anlaşma gereği; Bu yeni hizmet paketi; Century21, Coldwell Banker ve Era Real Estate danışmanları aracılığıyla yapılan kiralamalarda %40 indirimli satın alınabiliyor. Kaynak: (guzelhaber.net) Güzel Haber Masası

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

—–Sponsorlu Bağlantılar—–

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir