Emine Erdoğan: 'Kanıt' belgeseli yüzyılın en önemli belgeleri arasında

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, AA'nın hazırladığı “Kanıt” belgeselinin galası vesilesiyle AA Başkanı ve Genel Müdürü Serdar Karagöz'e gönderdiği mesajda, tarihin en karanlık sayfalarının açıldığı bir dönemden geçtiğimizi söyledi. insanlık tarihine tanıklık ediliyor ve herkesin gözü önünde yaşanan bir soykırım dikkat çekiyor.

Türkiye'nin her zaman mazlumun yanında, zalimin karşısında olduğunu, her koşulda tarihin doğru tarafında yer aldığını vurgulayan Emine Erdoğan, büyüyen insanlık trajedisinin durdurulması ve barışın tesisi için her türlü desteğin verilmeye devam ettiğini söyledi. Özellikle 7 Ekim 2023'ten itibaren Gazze'de barış.

Emine Erdoğan, mesajında ​​şu ifadelere yer verdi:

“Ateş hattında en zor şartlarda görevine devam eden siz kahraman muhabirlerimiz, zulmü ifşa etme mücadeleniz ve adalet mekanizmasını kurmak için sağladığınız deliller sayesinde insanlık ailesinin namususunuz. öte yandan kaydettiğiniz görüntülerle ve yaptığınız röportajlarla belgelediğiniz vahşet uzun süredir vicdanınızı rahatsız ediyor.” Mahkum edilen İsrail hükümetinin yasa dışı uygulamalarının Uluslararası Ceza Mahkemesi önünde temel delil olarak kabul edilmesi. Mahkeme adalete olan inancımı tazeliyor.

Gerçeğin sesi olarak yoğun bir bağlılık ve cesaretle hazırladığınız “Kanıtlar” belgeseli, yüzyılımızın en önemli belgeleri arasında yer alacak ve gelecek kuşaklara katliamları tüm gerçekliğiyle anlatmakla kalmayıp, aynı zamanda haykıracak. bu suça ortak olmayı reddeden erdemli insanların ve her şeye rağmen barışa inanan kurumların varlığından bahsediyoruz. “Anadolu Ajansı camiasını ve yönetmen Atakan Kerküklü'yü tebrik ediyor, belgeselin tüm aşamalarında emeği geçen gazetecilere, sanatçılara ve herkese şükranlarımı sunuyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir