Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Eğitimde şiddete karşı yasal düzenleme: “Hızla hayata geçireceğiz”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öğretmenlere yönelik şiddetin önlenmesine yönelik kapsamlı bir düzenleme üzerinde çalıştıklarını söyledi. “Öğretmenlerimize yönelik fiillerde ceza kanunlarının öngördüğü cezalar yarı oranında artırılacak” Dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan şunları ifade etti:

“Bilgi ve değerlerini çocuklarımıza kazandırdıkları, ülkemizin kalkınma mücadelesinde hayati önem taşıyan öğretmenlerimizi her türlü olumsuzluklardan korumak, onlara rahat ve güvenli bir ortam sağlamak öncelikli görevimizdir. mesleğinizi icra edebilecekleri yer.

Yüce bir meslek icra eden, yetiştirdikleri nesillerle geleceğimizi inşa eden ve canlandıran öğretmenlerimiz bizim en büyük başarımızdır.

Bu vizyonu kararlılıkla benimseyen bir hükümet olarak öğretmenlerimize ve diğer eğitim çalışanlarına yönelik şiddete ilişkin kapsamlı düzenlemeyi hızla hayata geçireceğiz.

Gazi Meclisimize kanun teklifi olarak sunacağımız yönetmelikle,

• Öğretmenlerimize yönelik fiillerden dolayı ceza kanunları kapsamındaki cezalar yarı oranında artırılacaktır.
• Bu fiilleri işleyenlerin cezasının ertelenmesi önlenecektir.
• Bu eylemler tutuklama sebebi sayılacak ve tutukluluksuz yargılamanın önüne geçilecektir.
• Özel kurumlarda görev yapan öğretmenlerimiz ve diğer eğitim çalışanlarımız, görevleri nedeniyle kendilerine karşı işlenen suçlar bakımından da kamu görevlisi sayılacaktır.

Öğretmenlerimiz huzur içinde olsun.

Ülkemizin her bölgesinde bu kadar önemli bir mesleği özveriyle yürüten öğretmenlerimize uygulanan şiddet karşısında hiçbir zaman sessiz kalmadık, kalmayacağız.

Bu vesileyle İstanbul'da yaşanan vahşi saldırı sonucu hayatını kaybeden İbrahim Oktugan hocamıza Allah'tan rahmet; Ailesine, sevenlerine, öğrencilerine ve tüm eğitim camiamıza başsağlığı diliyorum.”

ANA SAYFAYA DÖNMEK İÇİN BURAYA TIKLAYIN
Dünya gözlerini kaçırdı!  ABD'den açıklamaDünya gözlerini kaçırdı! ABD'den açıklama
Güneş'teki olağanüstü aktivite ABD'de jeomanyetik fırtınaya neden oldu!  NASA güneş patlamasının fotoğrafını paylaştıGüneş'teki olağanüstü aktivite ABD'de jeomanyetik fırtınaya neden oldu! NASA güneş patlamasının fotoğrafını paylaştı
Dedi ki: “100 bin TL verseniz de kimse yapmaz” dedi ve ekledi: “Şu anda bu sorunu Afganlar çözüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir