Bitcoin ETF'lerine bir günde 887 milyon dolar aktı

Yeni verilere göre, ABD merkezli Bitcoin spot borsa yatırım fonları (ETF'ler), 886,6 milyon dolar ile şimdiye kadarki en iyi birleşik net giriş gününü kaydetti.

Farside Investors'ın verilerine göre, Fidelity Wise Origin Bitcoin Fund (FBTC) 378,7 milyon dolarla en büyük girişi görürken, BlackRock'un iShares Bitcoin Trust (IBIT) 274,4 milyon dolarla ikinci sırada yer aldı.

Farside verilerine göre ARK 21Shares Bitcoin ETF (ARKB), 138,7 milyon dolarlık net girişle en iyi performans gösteren üçüncü fon oldu.

Bu rakam, fonların 1,04 milyar dolarlık rekor giriş gördüğü 12 Mart'tan bu yana en büyük rakam. Bitcoin, ETF'nin rekor girişler ayarlamasından bir gün sonra, 13 Mart'ta tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.679 dolara ulaştı.

4 Haziran'a ilişkin Bitcoin spot ETF akışları yeşil renkle vurgulanmıştır. Kaynak: Farside Yatırımcıları

Farside verileri, Grayscale Bitcoin Trust'ın (GBTC) Ocak ayında vadeli işlemlerden spot ETF'ye geçişinden bu yana yedinci günde giriş yaparak 28,2 milyon dolarlık nadir bir seriye ulaştığını ortaya koyuyor.

GBTC, %1,5'lik yüksek yönetim ücreti ve sıkılaşan iskonto oranı nedeniyle şu ana kadar 17,8 milyar dolardan fazla net çıkış gördü.

Apollo Bitcoin Tracker'a göre Grayscale'in Bitcoin (BTC) fonu, spot Bitcoin ETF'leri piyasaya sürüldüğünde başlangıçta 620.000 BTC'yi tutuyordu, ancak bu rakam 20,2 milyar dolar değerinde 285.481 BTC'ye düştü.

ETF Mağaza Başkanı Nate Geraci, Bitcoin ETF'lerinin X için çok az talep göreceğini söyleyen Bitcoin eleştirmenlerine yanıt verdi.

“Birkaç ay önce bana, satın almak isteyen tüm 'kumarbaz perakende yatırımcıların' bunu zaten yapmış olduğu söylendi.” [ve] Kimsenin kalmadığı söylendi. Bu nasıl olabilir?”

Bloomberg ETF analisti Eric Balchunas, X'te “The Ten (10 Bitcoin ETF) için bugün her yerde büyük akışlar olduğunu” belirtti.

Kaynak: Eric Balchunas

Invesco Galaxy, Franklin Templeton, WisdomTree ve Hashdex Bitcoin ETF'leri 4 Haziran'da nötr olarak kapandı.

Bitcoin son 24 saatte %2,9 artışla 71.000 dolara ulaştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir