Bitcoin ETF'leri için 7 haftalık hacim rekoru

Bitcoin'e (BTC) kurumsal yatırımcıların ilgisi işlem hacimleriyle birlikte artıyor. Yaklaşık 1000 ABD şirketinin Bitcoin borsa yatırım fonları (ETF) satın aldığı ortaya çıktı.

Santiment'in 16 Mayıs'ta X'te paylaştığı veriler, Bitcoin'in günlük spot hacimlerinin 5 milyar doları aştığını gösterdi.

Bir gün, yedi Bitcoin ETF'si, 5,65 milyar dolarlık hacim

Bitcoin ETF'leri, BTC'nin tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 73.800 dolara ulaşmasından bu yana pek iyi performans göstermedi.

Santiment verilerine göre bu hafta ABD'nin en büyük yedi spot ETF'si günlük 5,65 milyar dolarlık hacim gördü. Bu rakam son yedi haftada kaydedilen en büyük hacim.

Uzmanlar, hacim açısından kazanılan ivmeye atıfta bulunarak, “Balinaların yalnızca blockchain üzerinde biriktiği günler geride kaldı” dedi.

Serbest fon yöneticisi Thomas Kralow da aynı yorumu yaptı.

Karlow, verilerle ilgili X takipçisine “Ticaret faaliyetlerindeki bu artış piyasa için çok olumlu bir gösterge!” dedi. Dedi.

Bitcoin spot ETF verileri. Kaynak: Santiment/X

Spot ETF'ler, Mayıs ayı devam ederken bu hafta her gün olumlu girişler görüyor

İngiliz yatırım şirketi Farside'ın verilerine göre, daha önce kayda değer çıkışlarıyla bilinen Grayscale Bitcoin Trust (GBTC), 16 ve 17 Mayıs'ta sırasıyla 27 milyon dolar ve 4,6 milyon dolarlık yatırım aldı.

Bitcoin ETF akışları (ekran görüntüsü). Kaynak: Farside

SEC'e yapılan 13F kayıtları, ilk çeyrekte 937 ABD şirketinin Bitcoin ETF'lerine yatırım yaptığını gösteriyor. Buna karşılık, altın ETF'leri lansmandan sonraki ilk çeyrekte yalnızca 95 şirketin ilgisini çekti.

Bitcoin 60.000 dolar desteğinin üzerinde

BTC'nin fiyat hareketini analiz eden QCP Capital, yükselişin devam etmesini bazı senaryolara bağladı.

Telegram kanalı abonelerine gönderilen son güncellemede QCP, “kurumsal ve genel faizlerdeki gerçek artışa” paralel olarak Bitcoin'in artık yarılanma döneminin dışında olduğunun altını çizdi.

“Bitcoin 60.000'in altına her düştüğünde güçlü toparlanmalar gördük, bu da burayı açıkça düşüş bölgesi haline getiriyor.”

BTC/USD günlük grafiği. Kaynak Ticaret Görünümü

Önde gelen kripto para birimi şu anda 66.100 dolardan el değiştiriyor.

Bu yazı yatırım tavsiyesi veya tavsiyesi içermemektedir. Her yatırım ve ticaret hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir