Bakan Bak'tan “gençlik yaz okulları”na müjde: 1 Temmuz'da başlıyor

Gençlik ve Spor Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, yaz tatili döneminde yüzbinlerce gencin ağırlandığı Gençlik Kamplarının yanı sıra ücretsiz eğitim ve aktivite olanakları sunacak Gençlik Yaz Okulları da kapılarını açıyor.

Aileler, çocuklarını 1 Temmuz-1 Eylül tarihleri ​​arasında Gençlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü'ne bağlı Gençlik Merkezlerine bırakıp akşam teslim alabilecek. Gençler bile tatillerini eğlenceli ve eğitici aktivitelerle geçirebilecek.


11-18 yaş arası gençler katılabilir

Açıklamada görüşlerine yer verilen Bakan Osman Aşkın Bak, şunları söyledi: “Tamamen ücretsiz hizmet veren gençlik kamplarımızda yaz aylarında yüz binlerce çocuğumuzu güvenli bir ortamda buluşturuyoruz. Gençlik Merkezleri spordan kültür sanata, el sanatlarından sokak oyunlarına kadar geniş bir yelpazede eğitim ve eğlence olanakları sunacak.” “Yaz Okullarımızı da açıyoruz. Tatillerini daha verimli geçirmek isteyen 11-18 yaş arası tüm çocuklarımızı Gençlik Yaz Okullarına bekliyoruz.” dedi.

Osman Aşkın Bak, yoğun geçen eğitim-öğretim yılının ardından gençlere yönelik eğlenceli ve eğitici bir program hazırladıklarını belirterek, şunları kaydetti:

“Gençlerimizin sosyal bağlarını güçlendirmek temel amaçlarımızdan biridir. Aynı zamanda onları spora alıştırmak, ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlamak, yeni arkadaşlar edinmelerine olanak sağlamak da önem verdiğimiz konular arasındadır. Ayrıca yaz okullarımızda milli, manevi ve kültürel değerlerimizi gençlerimize ve gönüllülüğe aktarıyoruz.” “Gençlik Yaz Okullarında bir dönem süren eğitimin ardından etkinlik yapma alışkanlığını da kazandırmak istiyoruz, gençlerimize tatillerinin geri kalanını gençlik merkezlerimizde “Bu yaz merkezimde” etkinlikleriyle becerilerini geliştirecek şekilde geçirebilirler. Özellikle ilgilendikleri alanlarda eğleniyor ve keyifli vakit geçiriyorlar.”


Eğlenceli ve eğitici aktiviteler

Gençlere yönelik yaz okulları 11-14 ve 15-18 yaş olmak üzere iki farklı yaş grubuna yönelik olarak hazırlanmıştır. Her dönemin programı kültür-sanat, spor ve gönüllülük temaları etrafında planlandı.

Her gençlik merkezinin yeteneklerine göre belirlenen kontenjan dahilinde hizmet vereceği yaz okullarında, zihinsel ve zeka oyunları, spor faaliyetleri, değerler eğitimi, quizler, el sanatları, sokak oyunları, belagat, sahne sanatları, gönüllülük faaliyetleri, halk oyunları, temel danslar vb. Dini bilgiler, ailelerle gönüllülük, geziler gibi faaliyetler olacak.

Gençlere yönelik yaz okullarına başvurular gençlik merkezlerinden yapılabilmektedir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir