Bakan açıkladı: Ödemeler bugün hesaplarda


Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Ramazan tatili nedeniyle Nisan ayı sosyal ve ekonomik destek (SED) ödemelerini peşin olarak bugün hesaplara yatıracağız.”

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Ramazan Bayramı nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerin çocuklarına yönelik aylık sosyal ve ekonomik destek ödemelerini bugünden itibaren peşin olarak hesaplara yatıracağını söyledi. Bakan Göktaş, çocukların sosyal açıdan desteklenmesi ve eğitim masraflarının karşılanması amacıyla “sosyal ve ekonomik destek” sağladıklarını söyledi.

Aile odaklı sosyal hizmet modelleriyle çocukların şefkat ve aile sıcaklığıyla büyüyebilmesi için çaba harcadıklarını belirten Bakan Göktaş, şöyle konuştu: “Sosyal ve ekonomik destek (SED) ödemelerini Ramazan Bayramı nedeniyle Nisan ayına çekiyoruz. Bu kapsamda bugüne kadar hesaplara toplam 897,6 milyon TL destek yatırıyoruz” dedi.

Aile ortamında büyüyen çocukların toplumsal değerlerin korunmasında vazgeçilmez bir rolü olduğunu vurgulayan Bakan Göktaş, “Çocuklarımızın özgüvenli, eğitimli, milli değerlere sahip, sağlıklı bireyler olarak yetişmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz” dedi.etiketler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir