Anlaşıldı denildi: Antalyasporlu Alex de Souza'dan açıklama! – En güncel spor haberleri

Süper Lig'de pazartesi günü evinde Pendikspor'u konuk edecek Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, son dönemde teknik direktör Sergen Yalçın'ın yerine takımda adı anılan eski Fenerbahçeli Alex de Souza ve sözleşmesini fesheden Zymer Bytyqi hakkında açıklamalarda bulundu. taleplerinin ödenmediğini belirtti.

Başkan Boztepe, teknik direktör Sergen Yalçın ile anlaşmazlık olması halinde listedeki 6-7 adaydan birinin Brezilyalı Alex de Souza olacağını söyledi.

“PENDİKSPOR'U PUANSIZ GÖNDERECEĞİZ”

Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, pazartesi günü kendi sahalarında karşılaşacakları Pendikspor karşılaşmasını kazanacaklarını söyledi. “Pendikspor maçının hazırlıkları devam ediyor. Üç puan için sahaya çıkacağız. Pendikspor Kulübü'nü evimizde ağırlayacağız. Maalesef onları buraya puansız göndereceğiz.” dedi.

“OYUNCULARA 2 MAAŞ GECİKTİ”

Başkan Boztepe, takıma ödeme yapılmaması ve Bytyqi'nin sözleşmesini feshetmesi konusundaki soruya şöyle yanıt verdi: “Tabii ki sosyal medyada bazı kaynaklar doğru olmadığı sürece bazı şeyler abartılıyor, değiştirilebiliyor. Sergen hocamızın dediği gibi özellikle teknik ekip veya profesyonel çalışanlarımızla ilgili herhangi bir gecikme olmuyor. Herkes maaşını zamanında ve zamanında alıyor. Sorunsuz bir şekilde oyuncularımızla 2 maaş geride olduğumuzu söylüyorlar, sanırım Türkiye'de normal görünen bir şeye alışmaya çalışıyoruz, Anadolu kulüpleri ve ne yazık ki spor ve futbol camiası en makul gerekçelerle bu duruma düşüyor. “Ödeme yapmaya devam ediyoruz ama 2 maaş gerideyiz”. dedi.

“FESİH MEKTUPUNU RESMİ TATİL OLAN GÜN GÖNDERDİ”

Kosovalı oyuncu Zymer Bytyqi'nin de oynadığı takımlardan benzer şekilde ayrıldığına dikkat çeken Boztepe, şöyle konuştu:

“Bıtyqi meselesi aslında çok ilginç bir olay. Aslında hukuki olarak da onun hakkıydı. Yani böyle bir iddiada bulunabilmek için o zamanın şartlarına göre üç maç vardı. Maaş, o iki maç geride olurdu. Ancak bu işlerde hiçbir sıkıntı yok aslında Kulüpler Birliği Vakfı Diğer kulüp başkanlarıyla görüştüğümüzde yani geçmiş maaşları ve bazı detayları öğrendiğimde ben de öyle oluyorum. Durumumuza müteşekkiriz, yani kulüplerin yüzde 50'sinden fazlası çok daha kötü durumda. Şimdi Bytyqi ile ilgili olarak oyuncularımızla ödemelerin normalde yapılacağını konuştuk. Zaten tüm oyuncularımızın aile anlaşması olduğu için Pazartesi günkü toplantıda herhangi bir sorun yaşanmadığını söyleyen Bytyqi, bu arada hesaplarımızda önceki 4-5 takımın basketbol takımı olduğunu düşünüyorum. , bu yüzden hesaplarımız engellendi. Blokajların kaldırılması gerekiyordu. Blokajı kaldırmadığımız için paranın resmi hesaptan Bytyqi'nin hesabına gönderilmesi gerekiyor. Ayrıca resmi olarak parayı göndermek için kalkması gerekiyor. Pazartesi günü gelmedi. Salı 23 Nisan'dı ve resmi tatildi. Oyuncumuzla konuştuk ve kendisine “Ödemeler çarşamba günü hazır olacak” dedik. Bize hiçbir sorun olmadığını söyledi. Tedbir olarak 'Çantanızdaki parayı size vereceğiz' dedik. “Depozito olarak alabilirsiniz” dedik ama iptal yazısını Türkiye’de resmi tatil olan Salı günü gönderdi. Daha sonra onun böyle ahlaki değerlere sahip olduğunu öğrendik. Daha önce de Konyaspor'da ve diğer kulüplerde hep aynı şekilde başlamıştı. Yapabileceğimiz hiçbir şey yok ve bu bizim için futbol açısından bir tecrübe oldu. Yani biraz zor bir deneyimdi ama bir deneyimdi. “Bundan sonra daha dikkatli olacağız”

“ALEX DE SOUZA DA ADAYLARIMIZDAN BİRİ”

Teknik direktör Sergen Yalçın'ın yerine yeni ismi Antalyaspor olarak anılan eski efsane F.Bahçe oyuncusu Alex de Souza hakkında konuşan Antalyaspor Başkanı Sinan Boztepe, şu ifadeleri kullandı:

“Evet bu haberi Cuma gününden itibaren görüyoruz. Şimdi Sergen Hocamızla bir görüşme daha yapacağız. Şimdi Sergen Yalçın hocamızla bu konuların sonucu veya toplantıların sonucu hakkında olumlu veya olumsuz bir karar vermiş değiliz. Sergen hocamızla birlikte alacağımız kararlara bağlı muhtemelen bugünden itibaren kararımızı vereceğiz, sanırım ilk toplantıyı bugün yapacağız, artık Alex de Souza ile birlikte 6-7 ismimiz daha olacak, her gün farklı. İsim geçiyorsa oturup görüşmemiz söz konusu değil. Teknik direktör Sergen ile söylediğimiz etik değerlere önem veriyoruz: “Tamam, Antalyaspor Kulübü olarak misyonumuz tamamlandı, hedefimiz doğrultusunda ilerlemiyoruz. Teknik direktör” diyen Volkan gibi adaylarımız olacak. Demirel, Tuncay Şanlı, Alex de Souza ve Konyaspor'un eski teknik direktörü Kenan Koçak vardı, birçok isimden bahsediliyor. Önümüzdeki dönemde onlarla yaptığımız görüşmeler sonrasında vereceğimiz kararlarla bu netleşecek. Bugün Sergen Hoca. Yani artık Sergen hocamla anlaşamayan Alex de Souza da tüm adaylar gibi adaylarımızdan biri.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir