ABD Kongresi'nin 88 üyesi İsrail'e yapılan askeri yardımın gözden geçirilmesi çağrısında bulundu

Başkan Joe Biden'a gönderilen mektupta, ABD (ABD) Temsilciler Meclisi'nin 88 Demokrat üyesi, İsrail'e yapılan askeri yardımın gözden geçirilmesi çağrısında bulundu.

REKLAM

ABD'deki (ABD) Demokrat milletvekilleri, İsrail'e silah satışlarının askıya alınmasının değerlendirilmesi için Başkan Joe Biden'a mektup yazdı.

Temsilciler Meclisi'ndeki çok sayıda Demokrat, ABD Başkanı Joe Biden'dan, İsrail'in Hamas'a karşı savaşının seyrini değiştirmemesi halinde İsrail'e silah satışını durdurmayı düşünmesini istedi.

Kongre'nin 88 Demokrat üyesi tarafından imzalanıp Beyaz Saray'a iletilen mektup, Biden'ın İsrail'e karşı daha sert bir tavır alması yönündeki baskıyı artırıyor.

Milletvekilleri “insani yardımın kasıtlı olarak engellenmesine ilişkin ciddi endişelerini” dile getirdi.

Milletvekilleri ayrıca Biden'dan İsrail başbakanına Gazze'ye yönelik bir yardım ablukasının “ABD'den daha fazla saldırgan güvenlik yardımı alma hakkını tehlikeye atacağını” açıkça belirtmesini istedi.

Ancak mektupta Demir Kubbe savunma sisteminin herhangi bir aksaklık veya yaptırımla tehlikeye atılmaması gerektiği belirtildi.

Biden'ın İsrail'in 7 Ekim Hamas saldırısıyla tetiklenen Gazze savaşına koşulsuz desteği ABD'de eleştirilere yol açtı.

Pek çok sivil toplum kuruluşu Washington'a Tel Aviv'e silah sevkıyatını durdurma çağrısında bulunurken, Amerikan üniversitelerindeki öğrenciler birkaç haftadır kampüslerde protesto gösterileri yapıyor.

Cumhurbaşkanlığı seçimine birkaç ay kala düzenlenen öğrenci gösterilerinin Biden'ın oy oranını olumsuz etkileyebileceği iddia ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir